Yetiştiricilik

Likapa bahçeleri yanlış ve gereksiz gübrelemelerde ciddi zarar görebilmekte ve büyük verim kaybı olmaktadır. Bu konuda doğru zamanda doğru gübreleme programını uygulamak çok önemlidir.

Likapa bahçesinde sulama da çok önemlidir. Bitkinin haftalık su ihtiyacı bölgeye ve arazinin konumuna, drenajına vb. kriterlere  göre karar verilir. Uygun olmayan sulama sularının uygun hale getirilmesi sağlanır.

Likapa bahçelerinde meyvelerin olgunlaşma periyodundan hasat sonuna kadar kuşlarla mücadele çok önemlidir. Bu konuda da alınacak önlemler tarafımızdan değerlendirilir.

Likapa bahçelerinde 5. yıldan itibaren gençleştirme budaması çok önem arz etmektedir. Doğru yapılmadığı taktirde tam verim çağına gelmiş bahçelerde ciddi verim kaybı olmakta ve çalılar çabuk yaşlanmaktadır.

Likapa yetiştiriciliği doğru bir şekilde yapıldığında iki-üç katına kadar verim artışı sağlanabilir. İster konvansiyonel olsun isterse organik tarım, sağlıklı bir şekilde hiçbir hormanal gübre kullanmadan iki-üç kat verim artışı sağlamak mümkündür. Ancak bu durum yukarıda bahsettiğimiz tüm bu süreçlerin tümünü bu konuda tecrübeli bir  uzman kontrolünde yaptığınız sürece mümkündür.   Talep ettiğiniz taktirde size bu hizmeti verebiliriz.